СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Cвоєчасні розрахунки за використану електричну енергію - запорука надійної роботи електромереж. 

Новини / 12.01.2016

Такий необхідний, але небезпечний електричний струм!

Сьогодні неможливо уявити цивілізоване життя без щохвилинного використання електроструму в промисловості, сільському господарстві, транспорті, в медицині, зв’язку, мистецтві та побуті. В кожному домі є освітлення, а також є побутові електроприлади.  Не слід забувати, що для того, щоб електрострум прийшов з електростанції до нашого будинку ще існують трансформаторні підстанції та повітряні і кабельні лінії електропередавання.

Поряд з безцінною послугою, яку електрострум надає людині, – електроенергія є дуже небезпечною для життя, якщо з нею неправильно і розважливо поводитись. Для виявлення на відстані електричного струму у людини немає спеціального органу чуття тому загроза дає про себе знати тільки після того, як людина вже попала під вплив електричного струму.

В залежності від величини струму, часу його впливу, а також від ряду інших причин, електричний струм проходячи через тіло людини, може викликати опіки, запаморочення, втрату свідомості, судоми, припинення дихання і навіть смерть.

Для демонстрації важливості порушеної в цій статті теми - деякі сумні випадки, які сталися минулими роками в Україні:

–  Учень 9 класу проник в трансформаторну підстанцію і доторкнувся до струмовідних частин під напругою 10 тисяч Вольт. Наслідок – смертельний.

–  Учень 6 класу зробив накид проволоки на високовольтну лінію електропередачі і сам при цьому загинув.

–  Дев’ятирічний хлопчик, граючись, заліз на металеву опору лінії електропередачі і був смертельно травмований.

–  Восьмирічний хлопчик мив із шлангу свій велосипед на майданчику для миття автомобілів і, пустуючи, направив струмінь води на пускову апаратуру насоса, в результаті чого був смертельно уражений електричним струмом.

– Після дощу хлопчик заліз на шовковицю, гілки якої торкалися до повітряної лінії електропередачі і був смертельно травмований.

–  Учениця 6 класу доторкнулась до несправного електропатрону переносного світильника і була смертельно травмована.

–  Учень 1 класу хотів набрати металевою келихом води з відра, в яке був вставлений несправний електрокип’ятильник. Наслідок смертельний.

–  Хлопчики, пустуючи, вирішили перелізти через залізничну цистерну. Один з них доторкнувся до електропроводу над цистерною і загинув /залізниця електрифікована/.

–  П’ятирічна дівчинка встромила гілочку у вентиляційну щілину комплектної трансформаторної підстанції та отримала тяжкі опіки від дії електричної дуги.

–  Хлопчик ловив рибу у ставку під проводами лінії електропередавання, наблизив вудку до електропроводу та був смертельно вражений електрострумом.

На превеликий жаль, подібні  нещасні випадки з дітьми повторюються з року у рік.

Шановні батьки!

Щоб „електрична” небезпека не завітала до Вас, озбройте дітей певними знаннями та навичками дійства з електроприладами, які необхідні дитині при самообслуговуванні, організації свого дозвілля тощо.

Простежте з дітьми систему електроприладів у Вашій квартирі, виявіть їх вміння користування ними. Спільно з дітьми визначте небезпечні місця в будинку, на подвір’ї, на вулиці та в інших місцях відпочинку своїх дітей, за необхідністю виготовте застережні знаки. Розмістіть їх у відповідних місцях, доручіть дитині повідомити своїм ровесникам, знайомим та друзям про існуючу небезпеку.

Пам’ятайте самі і навчіть дітей правил техніки безпеки: заборонено підніматися на стовпи повітряних ліній електропередач, закидати гілля та інші речі на дроти повітряних ліній, чіпати обірвані електропроводи і підходити до них ближче 8 метрів, чистити електроосвітлювальну апаратуру вогкими ганчірками, торкатися до електропроводів, в яких ушкоджена ізоляція, витягувати вилку з розетки „за шнур”.

Забороняється відчиняти дверцята розподільних шаф, трансформаторних підстанцій, проникати в них, знімати плоди з дерев, гілки яких торкаються або близько розташовані до електричних проводів.

Детальна інформація з електробезпеки розміщена на веб-сайті „ПАТ „ЕК „Житомиробленерго” http://www.ztoe.com.ua/message.php

Про всі порушення в електропостачанні негайно повідомте до Кол-центру „ПАТ „ЕК „Житомиробленерго” за цілодобовим номером телефону (0412) 40-21-50.

У разі враження електрострумом негайно викликайте швидку медичну допомогу по телефону 103.