СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО

































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
 

 

Небезпечна рибалка!

 

      Рибалка з вудкою на річці або на ставку є найкращим відпочинком для багатьох людей. Але риболовля може приносити не лише задоволення. Вона також таїть у собі загрозу життю. Найчастіше це відбувається, коли водойми розташовані поблизу повітряних високовольтних ліній У Житомирський області опори і провода ЛЕП напругою від 6 тисяч Вольт до 750 тисяч Вольт часто розміщені на берегах різних водоймищ. У населеній місцевості нормована відстань від проводів повітряної лінії електропередачі напругою 10 тисяч Вольт до поверхні землі становить 7 метрів і неуважний рибалка може з легкістю випадково „дотягнутися” вудкою до проводу ЛЕП.

           Але при такій високій напрузі смертельно небезпечно не лише доторкання вудкою до проводу, а й навіть наближення вудилища до проводу на відстань меншу за 1,5 метра. Легкі та довгі сучасні вудилища добре проводять електричний струм бо виготовляються з струмопровідного матеріалу.

           У 2012 році в Україні під час риболовлі у заборонених місцях поблизу ЛЕП було смертельно травмовано 7 осіб. За 5 місяців 2013 р. від ураження електрострумом під час риболовлі вже загинуло 2 людини.

      

       23.05.2013 року нещасний випадок стався на обладнанні ПАТ „ЕК „Хмельницькобленерго” у селі Грицики. 10-річного хлопчика було смертельно травмовано електрострумом коли він разом з батьком ловив рибу на одному із сільських ставків. При закиданні вудки вона зачепилась за провід ПЛ-10 кВ і при спробі від’єднати вудку хлопчик був смертельно уражений електричним струмом.

      25.05.2013 в ПАТ „Київобленерго” у с. Тарасівка чоловік, 1964 р.н., знаходячись під лінією електропередачі напругою 10000 Вольт, вудилищем доторкнувся до нижнього проводу ЛЕП внаслідок чого був смертельно уражений електричним струмом. При обстеженні місця нещасного випадку встановлено, що відстань від місця знаходження потерпілого до осі лінії 10 кВ становила 1,0-1,5 м, довжина вудилища - 6,6 м, а габарит від проводів ЛЕП до землі відповідав нормованому  

     

 

Шановні громадяни!

     На риболовлі будьте уважні самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку!

     Уникайте лову рибу під проводами повітряних ліній електропередачі!

    Дотримуйтесь вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими у Житомирський області позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі високої напруги!

 

 

Електробезпека громадян – першочергове завдання!

Упродовж 2016 року на енергетичному обладнанні підприємств енергетичної галузі України смертельно травмовано 31 стороння особа, у т.ч. 4 дітей. З них :

  • при крадіжках енергетичного обладнання 8 осіб;
  • при доторканні до обірваних проводів 3 особи, у т.ч. 3 дітей;
  • внаслідок самовільного проникнення в електроустановки 10 осіб;
  • з інших причин 10 осіб, у т.ч. 1 дитина.

У 2015 році смертельно травмовано 22 сторонні особи, з них 1 дитина.

На енергетичному обладнанні „Житомиробленерго” протягом 2016 року травмування на енергетичному обладнанні сторонніх осіб не було. Упродовж 2015 року смертельно травмувалися дві сторонні особи під час крадіжки енергетичного обладнання та внаслідок доторкання до обірваного проводу.

Причинами травмування людей стали: крадіжки електрообладнання; самовільне проникнення в електроустановки; самовільне проведення робіт в електроустановках; проведення робіт в охоронних зонах ПЛ без дозволу енергопостачальної організації; доторкання та наближення до обірваних проводів.

Основна причина загибелі дітей - ураження електричним струмом внаслідок самовільного проникнення на територію електроустановок та доторкання до обірваних проводів. Діти що загинули, залишались без нагляду дорослих, не дотримувались елементарних правил поведінки поблизу електроустановок та обірваних проводів та були недостатньо обізнані у питаннях небезпечної дії електричного струму.

На протязі 2016 навчального року енергопостачальною компанією „Житомиробленерго” за участю управління освіти Житомирської ОДА проведено ряд заходів з профілактики електротравматизму серед учнів навчальних закладів.

Через засоби масової інформації „Житомиробленерго” постійно звертається до населення Житомирщини з роз’ясненням вимог правил електробезпеки. У всі загальноосвітні заклади області надано плакати з електробезпеки „Радимо, попереджаємо, застерігаємо!” а також абетку з електробезпеки „Небезпечна прогулянка”, що розрахована на учнів начальних класів і навіть на дітей старшого дошкільного віку.

Передбачається продовження проведення фахівцями Компанії відкритих уроків, лекцій та бесід з учнями всіх навчальних закладів області, проведення в кабінетах охорони праці районів електромереж виставок та семінарів з викладачами, які викладають предмет „Основи здоров”я”, „Державну підготовка юнаків” по напрямку безпеки життєдіяльності”, проведення екскурсій-оглядів безпечних технологій виробництва для учнів та студентів шкільних, професійно-технічних та вищих закладів освіти, а також екскурсій у новоствореному музеї „Історії енергетики Житомирської області”.

Постійно за графіком доводяться вимоги з електробезпеки до мешканців області через засоби масової інформації. За 12 місяців 2016 року розміщено 30 оголошень в обласних та районних газетах, надано 12 оголошень у зовнішній рекламі, на обласному телебаченні 12 разів демонструвалися відеороліки „Бережись обірваних проводів” та щомісячно виходить спеціальна програма „Енергетичний вісник”.

Шановні громадяни! Будьте обережні! Електричний струм небезпечний для життя! Не дозволяйте дітям гратися з електроприладами. Не користуйтесь пошкодженими електророзетками та електроприладами з пошкодженою ізоляцією. Не використовуйте електроприлади у вологих приміщеннях. Не включайте одночасно декілька потужних електроприладів в одну розетку. Відключайте з розетки побутові електроприлади коли Ви ними не користуєтесь. Застосовуйте тільки справні запобіжники заводського виготовлення.

Категорично забороняється підніматися на опори ліній електропередачі, самостійно приєднувати до електромережі будь-які електричні пристрої, відкривати двері трансформаторних підстанцій, виконувати переключення електричних апаратів та проводити будь-які ремонтні роботи.

Смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче 8 метрів до обірваних електричних проводів. Не допускайте наближення людей або худоби до місця обриву.

Забороняється в охоронних зонах електромереж та безпосередньо під проводами повітряних ліній будувати будівлі, складати сіно, дрова та ін., влаштовувати спортивні майданчики, розпалювати вогнища, накидати на струмовідні частини сторонні предмети.

Проведення вантажно-розвантажувальних робіт, вирубування дерев, розташування загонів для худоби, встановлення металевих огороджень, проїзд машин загальною висотою понад 4,5 метра, виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра у межах охоронних зон електромереж виконується виключно з письмової згоди РЕМ, а також у присутності представника РЕМ.

При виявленні пошкоджень електромереж терміново повідомте:

  • - у кол-центр Товариства за номером (0412) 55-92-82;
  • - МНС за номером 101.





 

Як захистити себе та родину від ураження електрострумом?

    Відповідь:     Електричний струм небезпечний для життя. З метою запобігання нещасним випадкам від ураження електричним струмом при використанні електричних пристроїв (приладів) у побуті (електроплит, телевізорів, прасок, пральних машин тощо) необхідно дотримуватись основних вимог безпеки:

  • дозволяється використовувати електричні побутові пристрої тільки заводського виготовлення дозволеної потужності, які відповідають вимогам Правил безпеки. Забороняється використовувати нестандартні або виготовлені власноруч нагрівальні або опалювальні пристрої;
  • перед початком роботи ознайомтесь з керівництвом з експлуатації електричного пристрою;
  • перед вмиканням електричних побутових пристроїв необхідно перевіряти цілісність електричних шнурів, електричних вилок та розеток;
  • вмикати в електромережу можна лише справні електричні пристрої;
  • не допускайте попадання вологи всередину електричних пристроїв;
  • у аварійних випадках негайно відключіть електричний пристрій від електромережі;
  • технічне обслуговування електричних пристроїв передбачене інструкцією з експлуатації (прибирання пилу, очистка фільтрів, заміна елементів тощо) та їх переміщення необхідно виконувати після відключення пристроїв від електромережі.
    ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :
  • вмикати в мережу електричні прилади та пристрої, потужність яких перевищує дозволену для даного будинку (квартири) та передбачену Договором на електропостачання;
  • торкатися руками відкритих струмовідних частин електричних пристроїв підключених до електромережі;
  • торкатися електричних пристроїв, що підключені до електромережі, мокрими руками;
  • накривати опалювальний пристрій під час роботи;
  • закривати чи засмічувати вентиляційні отвори в корпусі електричного пристрою;
  • використовувати електричний пристрій безпосередньо поряд з ванною, душем чи басейном;

  • розташовувати поруч з включеними електроприладами легкозаймисті речовини та предмети;

  • проводити ремонт дахів будівель, збирання врожаю фруктових дерев, якщо під час проведення таких робіт можливе наближення до проводів повітряних ліній електропередач на відстань менше 1 метра;

  • проводити обрізку гілля дерев та вилазити на дерева гілля яких торкається проводів повітряних ліній електропередач.
  • використовувати нестандартні або виготовлені власноруч електричні пристрої;
  • самостійно проводити будь який ремонт електричних пристроїв пов’язаний з розбиранням корпусу, а також вносити у конструкцію будь які зміни. Ремонт необхідно проводити у спеціалізованих сервісних центрах;
    Пожежна безпека у побуті
    Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів виготовлені з горючих матеріалів та створюють умови для швидкого поширення пожежі.
    Практично в кожному помешканні є електричні пристрої, які за звичай працюють протягом тривалого часу. Наприклад телевізор, комп’ютер холодильник тощо. В таких електричних пристроях використовуються елементи, які здатні нагріватися до високої температури. Пожежі, які виникають у електричних пристроях, швидко поширюються та є особливо небезпечними через раптовість.
    З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
  • електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних вилок та електророзеток заводського виготовлення;
  • температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
  • відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
    Не дозволяється:
  • застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;
  • користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
  • застосовувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
  • залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами;
  • підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи та світильники папером, тканиною або іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими плафонами (розсіювачами);
  • залишати без нагляду на виході з приміщення або квартири ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо;
  • використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок;
  • використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів; заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
    Відповідальність за порушення Правил охорони мереж
    Згідно вимог Правил охорони мереж контроль за виконанням Правил здійснюється енергопостачальними підприємствами.
    Працівникам енергопостачального підприємства, у віданні яких перебувають електромережі, надається право безперешкодного доступу в установленому порядку до об’єктів електричних мереж, розташованих на територіях інших підприємств чи фізичних осіб, для їх ремонту, технічного обслуговування та оперативних перемикань.
    Енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, які порушили Правила.
    Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствам, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з підключення до електромережі згідно з укладеними договорами.
    Відповідальність юридичних та фізичних осіб за порушення Правил, склад правопорушень і злочинів та порядок притягнення осіб, які їх вчинили, до адміністративної та кримінальної відповідальності визначаються згідно з чинним законодавством.
    Просимо керівників підприємств, працівників учбових закладів проводити роз’яснювальну роботу серед населення про небезпечність електричної напруги.

Громадяни! Будьте обережні! Висока напруга небезпечна для життя! Порушення вищезазначених вимог при експлуатації електричних приладів та пристроїв може привести до враження електричним струмом.

зміст

Що слід робити, якщо людина потрапила під напругу?

    Якщо людина уражена електричним струмом, необхідно:
    Швидко звільнити потерпілого від дії електричного струму, оскільки від тривалості такої дії залежить важкість електротравми, в той же час діяти обережно, щоб не потрапити самому під дію струму. Найбезпечніший спосіб — вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.
    У разі відсутності такої можливості, необхідно (Увага! При напрузі до 1000В!):

  • Перерубати провід, який торкається людини, сокирою або лопатою з сухим дерев’яним держаком.
  • Відкинути провід палицею, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. При цьому бажано ізолювати себе від землі, ставши, наприклад, на сухі дошку, пальто чи гумову підстилку.
  • Відділити потерпілого від струмопровідних частин, відтягнувши його за одяг, якщо він сухий та відстає від тіла. При цьому слід уникати дотику до металевих предметів і відкритих частин тіла потерпілого.
  • В крайньому випадку, коли необхідно доторкнутись до тіла потерпілого, потрібно одягнути діелектричні рукавички або обмотати руку сухим одягом.
    Увага! Звільняючи потерпілого від дії електричного струму, слід діяти однією рукою.
    Після усунення дії електричного струму, потерпілому слід надати першу допомогу, попередньо викликавши „швидку допомогу”, а також повідомити про випадок черговому диспетчеру району електромереж (телефон диспетчера є на дверях електроустановки, або ж його знають диспетчери служб 101, 102, 103, 109).
    Надання першої допомоги потерпілому починається з моменту звільнення його від дії електричного струму. Необхідні заходи першої допомоги — підтримання основних життєвих функцій потерпілого до прибуття медперсоналу. Після того, як потерпілого звільнили від дії електричного струму його кладуть на спину та з’ясовують чи є дихання і пульс. У разі необхідності проведення штучного дихання та масажу серця:
  • Якщо допомогу надає одна особа, то темп реанімаційних заходів за хвилину має складать 4 цикли по два вдихання та 15 натискань на грудну клітину. За хвилину потрібно зробити не менше 60 натискань та 8 вдихань.
  • Якщо допомогу надають дві особи, то співвідношення дихання-масаж становить 1:5, тобто після одного глибокого вдування роблять п’ять натискань на грудну клітку. За хвилину потрібно зробити не менше 60 натискань та 15 вдихань.
  • Дітям від 1 до 12 років масаж серця роблять однією рукою, у хвилину від 70 до 100 натискань, а дітям до 1 року — від 100 до 120 натискань у хвилину двома пальцями (вказівним та середнім) на середину грудини або великими пальцями обох рук.
  • Штучне дихання та зовнішній масаж серця необхідно робити до відновлення самостійного дихання та діяльності серця в потерпілого або до його передачі медичному персоналу.

    Якщо немає можливості викликати медичний персонал, необхідно забезпечити транспортування потерпілого до найближчої лікарні. Перевозити людину можна лише за умови стабільного пульсу та дихання.

Пам'ятайте! При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.

зміст

Охоронні зони ліній електропередачі. Порядок проведення робіт в охоронних зонах електричних мереж. Відповідальність за порушення правил охорони електромереж.

    Відповідь: Лінії електропередач є об’єктами підвищеної небезпеки. Для запобігання враження людей електричним струмом, а також для забезпечення збереження енергетичних об’єктів „Житомиробленерго” звертається до населення з роз’ясненням вимог правил безпеки та правил охорони електричних мереж, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України 4 березня 1997р. №209.
    Уздовж всіх повітряних та кабельних ліній електропередач встановлена охоронна зона у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:

  • 2 метрів - для повітряних ліній напругою до 1 кВ;
  • 10 метрів - для повітряних ліній напругою до 20 кВ;
  • 15 метрів - для повітряних ліній напругою 35 кВ;
  • 20 метрів - для повітряних ліній напругою 110 кВ;
  • 3 метрів - від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;
  • 1 метра - від підземних кабельних ліній електропередачі.
    В охоронних зонах електроустановок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • стороннім особам перебувати на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
  • будувати житлові, громадські та дачні будинки;
  • влаштовувати будь-які звалища;
  • складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
  • розпалювати вогнища;
  • розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливномастильних матеріалів;
  • накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
  • саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;
  • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
  • виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).
    Порядок проведення робіт в охоронних зонах електропередач
    Підприємства, установи, організації та окремі громадяни, що мають намір виконувати роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні не пізніше як за три доби повідомити про це енергопідприємство та отримати письмовий дозвіл від нього на виконання цих робіт.
    У межах охоронних зон електромереж без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:
  • будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;
  • здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних та земляних робіт, вирубання дерев, розташування загонів для худоби, установлення дротяного чи металевого загородження;
  • проїзд машин або механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;
  • виконання земляних робіт в охоронній зоні підземних кабельних ліній електропередачі на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту;

Шановні громадяни! Будьте обережні, не наближайтесь до обірваних електропроводів!

    При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно попередити всіх про небезпеку та терміново повідомити у диспетчерську службу району електричних мереж або у місцеві органи влади чи МНС за номером 101. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев. Організуйте огородження місць обривів або чергування людей у таких місцях до прибуття аварійно-виїзної бригади.
    Своєчасне повідомлення про пошкодження електромереж значно прискорить відновлення електропостачання та допоможе запобігти випадкам електротравматизму.

зміст

Застережні знаки та плакати

Енергетичні об’єкти, навіть у справному стані, несуть велику небезпеку для сторонніх осіб, які в силу різних причин проникають на території підстанцій, відчиняють двері розподільчих пристроїв та що особливо небезпечно наближаються до струмовідних частин електроустановок, які знаходяться під напругою. Такі електроустановки обслуговує спеціально навчений персонал, який до того ж застосовує при цьому спеціальні засоби захисту від ураження електричним струмом.

На всіх енергетичних об’єктах є застережні знаки і плакати, які обов’язково встановлюються на огородженнях, на дверях приміщень електроустановок та в місцях підвищеної небезпеки щодо ураження електричним струмом. Запам’ятайте ці знаки!

Вони попереджають Вас про небезпеку!


зміст

„Житомиробленерго” ПОПЕРЕДЖАЄ !

    Повітряні та кабельні лінії електропередачі є об’єктами підвищеної небезпеки. Через різноманітні пошкодження проводи ліній можуть обриватися або провисати. В разі дотику або навіть наближенню на небезпечну відстань до проводу, який звисає з опори, лежить на землі або на гілках дерев людина може бути вражена електричним струмом.

Щоб уникнути нещасного випадку:

    1. Якщо Ви бачите обірваний електропровід, слід негайно виставити охорону біля місця обриву для запобігання наближення до проводу людей або худоби. Повідомити про обрив у район електромереж.
    2. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори.
    3. Якщо Ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі то необхідно пам’ятати про небезпеку напруги кроку – напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини.
    4. Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.







зміст