|
Брусилівському РЕМ 25 років
1 грудня 2015 року в Брусилівському районі електричних мереж відзначили збори 25-річницю РЕМ. З вітальним словом до колективу виступив директор РЕМ Олег Тюрменко, який згадав словами найвищої шани та подяки поіменно всіх тих хто розпочинав організовувати роботу РЕМ та розбудовував його. Він запевнив, що їх досвід та настанови примножені сумлінням сучасників не дадуть осоромити слави і авторитету РЕМ. З вітанням та прогнозом на плідну співпрацю виступила голова районної ради Рафальська Ніна Анатоліївна. Привітати колектив з 25 річчям завітали й ветерани.
Дата не зовсім ювілейна, але поважна. Брусилівський РЕМ, до речі, наймолодший. До свого створення В Коростишівському РЕМ була Брусилівська мережна дільниця. Але ж через Чорнобильську біду було вирішено переселити з зони відчуження людей саме на землі Брусилівщини. Для задоволення потреб переселенців необхідно було розбудувати села, інфраструктуру, мали навіть збудувати дві великі фабрики. Тож Було створено Брусилівський район, а з ним мережна дільниця стала РЕМ ом. Виникла необхідність збільшення об’єму електропостачання об’єктів соціальної, промислової та побутової сфери.
Для задоволення цієї потреби було проведено величезний об’єм робіт по новому будівництву та реконструкції підстанцій 35/10, КТП-10/0,4 кВ, повітряних ліній ПЛ-10 кВ, ПЛ-0,4 кВ. Будівництво підстанції "Брусилів-110" з двома силовими трансформаторами потужністю по 25 мВА.
Чисельний склад Брусилівського РЕМ за три роки (1990-1993рр.) збільшився у 8 разів (з 8 чол. до 64 чол.). Це при тому, що на посади часто приходили не фахівці з електропостачання, а тому персонал проходив профільні навчання в умовах без відриву від виробництва. Слід зазначити, що через наближеність району до столиці виникають певні проблеми з кваліфікованими спеціалістами.
Першим керівником (на той час Начальник РЕМ) було призначено Саливона Олега Костянтиновича по переводу з Олевського РЕМ. На даний час знаходиться на пенсії.
В розвиток Брусилівського РЕМ внесли значний вклад, на початку заснування РЕМ, на посаді головного інженер РЕМ Яринчин М.В., керіника ОДГ Мойсієнко І.І. та диспетчер РЕМ, з початку заснування та до сьогодні, Степанченко П.О..
За час роботи в РЕМ з посади майстра мережної дільниці розпочинали головний фахівець Кушмар В.А. та головний інженер РЕМ Сусло В.І. і з посади інспектора енергозбуту заступник директора РЕМ з енергозбуту, економіки та комерційних питань Чикало Б.В..
Добрим словом маємо також згадати майстра Гончара В.П., електромонтерів Войтка А.О., Майстренка А.П., Фоменка В.В., водія Тюрменка М.І., електромонтера ОВБ Кострубу М.І.
Більше інформації про РЕМ:
Брусилівський РЕМ забезпечує електричною енергією 10632 побутових та 258 юридичних споживачів, які розташовані на території Брусилівського району загальною площею 625 кв. км. Електропостачання здійснюється за допомогою повітряних та кабельних ліній електропередачі 0,4-10 кВ загальною довжиною 869 км, 252 трансформаторних підстанцій загальною потужністю 37,8 МВА. Річне надходження електроенергії в район складає 27,1 млн. кВт.-год. В загальному обсязі корисного відпуску електроенергії в район населення споживає 51,0%, промисловість, сільгоспспоживачі, та інші – 49,0%.
Адреса: 12601, смт. Брусилів, вул. Шевченка, 121
Директор Тюрменко Олег Миколайович
Цікаво знати:
Жителі Брусилівського району про цунамі, тайфуни, смерчі та інші природні катаклізми дізнавалися з газет, радіо та телебачення. Ці біди відбувалися десь далеко. Україну подібні негаразди минали стороною, лиш поодинокі факти: про град (розміром з куряче яйце), чи повінь після великого дощу або щось подібне мали місце в інформаційних повідомленнях ЗМІ.
Ранок 11 червня 2001 року не передбачав нічого надзвичайного. Було спекотно. Синоптики уже котрий день обіцяли "місцями дощі", яких не було. Близько 16-00 год. на заході з'явилися темні хмари які швидко наближалися і перетворювалися у чорну загрозу. Зненацька піднявся сильний вітер. Дощ, град. За 10 – 15 хвилин все швидко, як і розпочалось, скінчилось. Залишився тільки помірний, спокійний дощик.
На диспетчерський пункт стала надходити інформація про аварійні відключення мереж. Диспетчером РЕМ була віддана команда ОВБ виїхати на підстанцію 35/110 кВ "Водотиї", провести огляд. Через деякий час електромонтер ОВБ доповів про неможливість виконати завдання, так як під'їзні дороги до підстанції завалені зламаними деревами. Обабіч дороги зламані опори лінії 10 кВ. Про їх кількість доповісти не можна тому, що їх дуже багато. І для підтвердження значного об'єму руйнувань і сили стихії добавив про пошкодження двох опор ПЛ-750 кВ Житомирських МЕМ, розрахунковий запас міцності яких набагато більший ніж в лініях 10 кВ.
На ту хвилину повної інформації про масштаби руйнування ще не було. Потім, пізніше стане відомо про майже повністю зруйновані с. Покришів, с. Малинівка, вул. Шевченка у с. Водотиї, сотнях гектарів лісу, десятки кілометрів ліній електропередач. Про силу смерчу, а це був саме він, на слуху в людей була інформація про те, що із ставка СФГ "Старт" було піднято воду разом з рибою та перенесено на поля у Фастівський район (Київська область). Скажу відверто, що риби на полях не бачив, але через два тижні коли був на березі ставка то переконався, що води в ньому було небагато.
Але коли бушує стихія та й по її закінченні енергетикам не до лірики. Пізно ввечері, того ж таки 11 червня, в Брусилівській РДА проводилося засідання комісії з НС. Уточнювалися об'єми, ставились задачі, накреслювалися стратегічні шляхи їх вирішення. В роботі наради приймав участь Андрійчук Юрій Андрійович (на той час Голова Правління ВАТ "ЕК "Житомиробленерго"). Ним були віддані підлеглим чіткі розпорядження, команди. І вже вранці 12 червня до Брусилова під'їжджали з інших РЕМ ремонтні бригади, спецтехніка, матеріали. Закипіла тяжка праця по відновленню зруйнованого обладнання. Результатом 12 добової ефективної, злагодженої, самовідданої роботи стало поновлення електропостачання населення, нормальної роботи ферм, шкіл, дитячих садків.
Не витримувала навантажень техніка. Доводилося в польових умовах проводити її ремонт. Але люди не ламались. Згуртовані необхідністю подачі постраждалим жителям електроенергії, а значить і всіх інших умов цивілізованого життя, люди працювали.
Саме в такий час відчуваєш велику гордість за колектив Компанії, за його потужність, за його необхідність, впевненість за його майбутнє.


|
|