Як житомирські енергетики боролися з пожежами та їх наслідками
Серпень та початок вересня 2015 року стали ще одним складним випробуванням на стійкість, професіоналізм, майстерність та відданість обраній справі для енергетиків Житомирщини.
Небувала раніше спека на протязі тривалого періоду, а подекуди і людська необережність, призвели до численних лісових пожеж, у тому числі і на лісових ділянках трас повітряних ліній електропередачі напругою 110-10 кВ.
Осередки загорянь мали місце в Олевському, Овруцькому, Коростенському, Малинському районах області.
Через вогневу стихію аварійно відключались від джерел електропостачання:
4 повітряних лінії (ПЛ) -110кВ, 3 ПЛ-35кВ та 8 ПЛ -10кВ.
З метою якнайшвидшої ліквідації пошкодження та відновлення працездатності електромереж були мобілізовані всі наявні людські резерви та матеріально-технічні засоби Олевського, Овруцького, Коростенського, Малинського районів електромереж та служби повітряних ліній 35-110 кВ ПАТ “ЕК”Житомиробленерго”.
В складних умовах високої задимленості, обмеженої видимості, в окремих випадках наскільки дозволяв світловий день, аварійно-ремонтні бригади змушені були ліквідовувати 6 випадків обривів проводів на лініях електропередачі 35-110 кВ та 9 таких пошкоджень на лініях 10 кВ. Було замінено 11 електроопор замість зламаних в наслідок падіння дерев, та 6 траверс і 8 пошкоджених ізоляторів.
Оскільки місця пошкоджень знаходились на важкодоступних ділянках перш ніж приступити до ліквідації пошкодження необхідно було погасити осередок загоряння та розібрати від завалів під’їзні шляхи. Виконання цих ризикованих робіт вимагало неабиякої мужності і мобілізації зусиль працівників, які приймали у цьому участь.
Загалом же у заходах з ліквідації наслідків та недопущення поширення пожеж на трасах ПЛ, у найбільш загрозливий період приймали участь 14 аварійно-відновлювальних бригад РЕМ та служби ПЛ, були задіяні біля 20 одиниць спеціальних механізмів та майже 100 працівників.
Заслуговує на увагу і той факт, що завдячуючи професійній майстерності всіх без виключення чергових змін диспетчерських служб, які в найкоротші терміни змогли забезпечити підключення споживачів за резервним схемами живлення, вдалося мінімізувати час перебування споживачів без світла та в найкоротші терміни відновити електропостачання.









|