СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Cвоєчасні розрахунки за використану електричну енергію - запорука надійної роботи електромереж. 

Новини / 26.01.2015

Заступник Міністра Міненерговугілля України наголосив, що ІКЦ та Кол-центр Житомиробленерго - гарний приклад організації роботи зі споживачем


            24 січня 2015року в місті Житомирі відбулася нарада за участю представників Міністерства палива та енергетики України, Держенергонагляду та ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» по розгляду питання роботи ІКЦ та Кол-центрів енергопостачальних компаній України на прикладі ПАТ«ЕК«Житомиробленерго» та забезпечення і контроль за енергоспоживанням в регіонах України на прикладі проведення цієї роботи в ПАТ «ЕК «Житомиробленерго».

             Учасники наради ознайомилися з роботою Інформаційно-консультаційного центру та створених на його базі Сервісного центру і Кол-центру ПАТ «ЕК «Житомиробленерго».

             На нараді, ведучим якої був Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду Лушкін Володимир Андрійович, було обговорено ряд важливих для забезпечення надійного та безперебійного енергопостачання споживачів Житомирської області питань. Серед них і питання співпраці Житомирської обласної державної адміністрації з ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» та Держенергонаглядом щодо забезпечення необхідних обсягів електричної енергії для споживачів та дотримання режимів споживання, яку голова обласної державної адміністрації Машковський Сергій Олександрович у своєму виступі охарактеризував як ефективну й організовану. За його дорученням було вжито ряд дієвих заходів, таких як перехід енергоємних підприємств Житомирської області на нічний графік роботи, при якому використовується, так званий, «нічний провал» або перехід ряду підприємств на графік роботи, оминаючи години максимальних навантажень. Також відбувалося обмеження освітлення рекламних носіїв та вуличного освітлення, робота щодо інформування споживачів та інші заходи. Все це дозволило заощадити значні обсяги електричної енергії та потужності й Житомирська область максимально наблизилася до виділених лімітів споживання електричної енергії та потужності. Відзначив керівник області й злагоджену співпрацю по ліквідації наслідків небувалої стихії, через яку 19-20 листопада відбулися масові аварійні відключення ліній електропередачі.

              Про співпрацю Житомирської обласної ради з енергетичними підприємствами області щодо забезпечення надійного постачання електричної енергії та природного газу споживачам регіону доповів голова обласної ради Француз Віталій Йосипович. При цьому він зауважив, що ведеться постійна робота у напрямку підвищення ефективності використання енергоресурсів, в області впроваджуються новітні технології, які дозволяють заощаджувати газ за рахунок використання торфу, деревини тощо.

               - Ми працюємо для наших споживачів,- наголосив Голова Правління ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» Анатолій Левицький,- саме для них ми організували роботу Інформаційно-консультаційного центру, Сервісного центру за принципом єдиного вікна, впровадили Кол-центр, який працює цілодобово, й будь-який заявник у будь-який час може отримати консультацію з питань електропостачання.

               Левицький також привернув увагу учасників наради на необхідності допомоги з боку обласної влади у вирішенні ряду проблемних питань, таких як неврахування законодавчо термінів відведення земельних ділянок в користування для виконання послуг з приєднання та будівництва розвантажувальних ТП, РП, лінії електропередачі напругою 0,4-10кВ. У разі необхідності відведення земельної ділянки термін виготовлення проекту землеустрою встановлений законодавчо і становить 6 місяців, а відповідно до постанови НКРЕ від 17.01.2013 № 32 строк виконання послуги з приєднання становить 15 днів з дати оплати послуги. Сфокусовано було увагу на питанні вкрай незадовільного стану розрахунків підприємств житлово-комунального господарства області значною мірою спричинений невідповідністю тарифів на житлово-комунальні послуги, неможливістю проведення розрахунків з різниці в тарифах у відповідності до Постанови КМУ від 29.01.2014р. №30. У зв’язку з цим, зростає заборгованість підприємств водопостачання за використану електричну енергію, що в свою чергу негативно впливає на здійснення розрахунків з ДП «Енергоринок». Також Анатолієм Левицьким порушувалися питання щодо розміру орендної плати за землі енергетики, сплати податку на нерухоме майно, розширення просік задля запобігання пошкодження ліній електропередачі високими деревами під час стихії тощо.

              У забезпеченні стабільної роботи Об’єднаної енергетичної системи України Житомирську область позитивно відзначив Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Светелік Олександр Дмитрович, як одну з перших областей, що розпочали роботу зі зниження споживання електроенергії. Він підкреслив злагоджену роботу і ефективну співпрацю голови облдержадміністрації, голови обласної ради, Держенергонагляду та ПАТ «ЕК «Житомиробленерго». «Ми зробимо все, щоб надалі графіки аварійних відключень не застосовувалися в областях, що дотримуються режиму граничного споживання електроенергії. Це насамперед стосується Житомирської області» - резюмував Светелік О.Д.

              Після ознайомлення з роботою ІКЦ, Сервісного центру та Кол-центру ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» Светелік О.Д. зазначив: - Це повний комплекс обслуговування споживачів, починаючи з оплати, оформлення, отримання технічних умов. Інформаційно-консультативний центр - це можливість споживача отримати будь-яку інформацію. Головне те, що ми працюємо на споживача, для споживача. Цей комплекс – гарний приклад організації роботи зі споживачем.

               Комерційний директор Житомиробленерго Самчук Олег Григорович поінформував учасників наради про виконання енергопостачальною компанією «Житомиробленерго» диспетчерських команд та про організацію роботи з дотримання споживачами граничних рівнів споживання електричної енергії та потужності. Енергопостачальна компанія продемонструвала свою підготовку, гарну організацію роботи у цьому напрямку, адже Житомирська область виділилася поміж інших областей України тим, що, так званих, віяльних відключень майже не відбувалося. Вдалося дотриматися встановлених рівнів споживання електричної енергії та потужності споживачами, шляхом вжиття системних заходів та завдяки злагодженої роботи енергопостачальної компанії, облдержадміністрації, Держенергонагляду, підприємств та організацій.

                Начальник Інспекції Держенергонагляду в Житомирській області Демченко Володимир Васильович загострив увагу учасників наради на тому, що постійно здійснюється контроль за організацією роботи енергопостачальних компаній у Житомирській області та взагалі в України щодо дотримання граничних рівнів споживання електричної енергії і потужності. Представники Держенергонагляду постійно приймають участь в розгляді спірних питань на засіданнях комісії ІКЦ ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» та інше.

                Відразу після завершення наради відбулася прес-конференція, на якій представники засобів масової інформації мали змогу поставити будь-які питання до учасників наради. Візит Заступника Міністра Міненерговугілля України завершився ознайомленням з історичними пам’ятками міста Житомира.