|
Житомирська область “пасе задніх” по рівню розрахунків водоканалів за спожиту електроенергію
В Житомирській області склалась вкрай незадовільна ситуація з розрахунками за електроенергію підприємств водопостачання та водовідведення. За чотири місяці 2013 р. підприємствами водопостачання спожито електроенергії на суму 22млн 25 тис.грн., сплачено лише 35,7%, що є одним з найнижчих показників по Україні. Заборгованість водоканалів в цілому по області збільшилась на 188,9 %. Особливе занепокоєння викликають розрахунки за спожиту електроенергію підприємств водопостачання та водовідведення міст Житомира, Новоград-Волинського та Бердичева. Так, за чотири місяці 2013 р. маємо невтішну тенденцію зростання заборгованості:
КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради при споживанні електричної енергії на суму 15576 тис.грн., сплачено лише 24,8%, заборгованість за 4 місяці зросла на 177,7% і становить 18млн.305тис.грн
КП Новоград–Волинської міської ради «Виробниче управління водопоровідно каналізаційного господарства» м.Новоград-Волинського при споживанні електричної енергії на суму 1588,3 тис.грн., сплачено лише 36,2,%, заборгованість зросла на 597,9 % і наразі становить 1млн.183 тис.грн.
МКП «Бердичівводоканал» м. Бердичева при споживанні електричної енергії на суму 2076,8 тис.грн., сплачено лише 45,3%, заборгованість зросла на 153,4 %. і становить до 1млн. 877 тис.грн.
Рівень розрахунків водоканалів по областям України можна проаналізувати за даними Міненерговугілля:
- Вінницька область – 79,4%;
- Волинська область – 59,1/%;
- Житомирська область – 35,7%;
- Закарпатська область – 65,6%;
- Запорізька область – 88,9%;
- Київська область – 103,3%;
- Кіровоградська область – 65,4%;
- Львівська область – 94,6%;
- Миколаївська область – 65,9%;
- Одеська область – 100,3%;
- Рівненська область – 101,1%;
- Сумська область – 88,7%;
- Тернопільська область – 80,9%;
- Херсонська область – 95,4%;
- Хмельницька область – 83,4%;
- Черкаська область – 52,4%;
- Чернігівська область – 106,4%.
З цього прикладу стає незрозумілим підхід житомирського керівництва до вирішення проблеми. Чи це її ігнорування, чи невміння та безпорадність.
З свого боку енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» постійно звертається як до керівництва міст Житомирської області так і до керівництва обласної держадміністрації, але, на жаль, поки що без конструктивних пропозицій і реальних дій щодо вирішення, або хоч би покращення ситуації із розрахунками.



Постійне зниження рівня оплати та накопичення заборгованості, відсутність гарантій керівництва підприємств та міських рад щодо оплати поточного cпоживання та погашення існуючої заборгованості, змушують ПАТ “ЕК “Житомиробленерго” обмежувати постачання електроенергії підприємствам водопостачання міст Житомира, Новоград-Волинського та Бердичева. Адже інших чинників впливу на боржників енергетики не мають. Заради справедливості слід відмітити, що керівництво Житомирського водоканалу було завчасно попереджене про обмеження електропостачання об’єктів водоканалу із зазначенням необхідності проведення заходів водоканальним підприємством, а саме: щодо запобігання травматизму, пошкодження обладнання, екологічних та інших наслідків.

На жаль, чомусь, керівництво Житомирського водоканалу не потурбувалося завчасно попередити своїх споживачів, нехтуючи попереднім досвідом, який довів те, що енергопостачальна компанія не блефує та має свої власні зобов’язання перед державним підприємством «Енергоринок», які також необхідно виконувати. При цьому енергетики завбачливо не обмежували електропостачання об’єктам Житомирводоканалу, які забезпечують водою медичні заклади м.Житомира. Не має підстав також вважати, що водою не забезпечені дитячі садочки і школи, так як тиску для подачі води в ці заклади у станції ІІ підйому Житомирводоканалу достатньо.
Значно покращили б ситуацію дії керівництва Житомирської області, м.Житомира щодо проведення коштів, а саме 18 млн.грн., які виділені державою Житомирській області для погашення заборгованості водоканалів по різниці в тарифах, але і це питання поки що не вирішується, на жаль. До речі, питання було обґрунтовано висвітлене житомирським журналістом на інформаційному ресурсі http://www.3-sector.net/stati/subvenc-ja-priishla-a-borgi-zostalisja.html, тому зупинятися на ньому не має потреби.
Керівництво ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» сподівається на порозуміння з керівництвом обласної адміністрації і міськими головами у вирішені вкрай болючого питання, яке зачіпає не опосередковано, а напряму мешканців міст, які справно платять за водопостачання і мають розраховувати на відповідальність водопостачальника.
|
|