СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 06.12.2007

Подібний вандалізм наносить суттєві збитки

Надійність енергопостачання підприємств, шкіл, лікарень, дитячих садків і помешкань громадян напряму залежить від збереження електричних мереж. І саме тому ВАТ «ЕК «Житомиробленерго» докладає максимум зусиль для протидії розкраданню елементів електричних мереж і енергетичного обладнання. Але окремі особи, керуючись бажанням наживи та нехтуючи інтересами інших, здійснюють такі крадіжки, чим порушують робочий ритм організацій та підприємств, залишають домівки без світла, тепла і води.

-Так, нещодавно в Малинському районі, - розповів директор з питань безпеки ВАТ «ЕК «Житомиробленерго» Ігор Сидорака, - була здійснена крадіжка електричного проводу. Спільно з працівниками міліції групу зловмисників затримали. Викрадачі засуджені Малинським районним судом.

А були тими «фахівцями» мешканці с. Юрівка - двічі раніше судимий непрацюючий Роман Т. (1979 р.н.), робітники приватного підприємства 36-річний Юрій К. і 34-річний Олександр Б., а також Андрій Д. (1979 р.н.). 26 березня цього року близько 22-ї години четвірка зустрілася біля будинку Романа Т., домовившись про викрадений електропроводів з лінії електропередачі.

З цією метою Роман Т. прихопив вдома монтерські «кігті», ножівку по металу, кусачки та інше, і квартет на БМВ-525 поїхав до тракторного стану в с. Нові Вороб'ї. Там двоє подільників стали спостерігати за навколишньою ситуацією, щоб попередити «колег» в разі небезпеки. Один тимчасово відключив напругу, а Роман Т. заліз на опори та перекусив кусачками провід біля ізоляторів. Затим його подільники змотали обрізане у мотки. Всього ця нічна команда викрала 1016 метрів електричного проводу різних марок на загальну суму 2558 гри. 70 коп. Усі затримані визнали свою вину.

Малинський районний суд призначив кожному викрадачу по п ять років позбавлення волі. Але всім, крім ініціатора крадіжки Романа Т., надав на рік іспитовий термін. В солідарному порядку засуджені повинні відшкодувати енергетичній компанії «Житомиробленерго» 2558 грн. 70 коп.

Ігор Олексійович Сидорака повідомив, що працівникам компанії, окрім виконання своєї планової роботи, досить часто доводиться чергувати вночі, аби попередити руйнування електричної мережі. Адже дійшло навіть до того, що почали обрізати на металевих опорах кутники, що може призвести до завалу опори і всієї електролінії. А нещодавно на деяких підстанціях були викрадені трансформатори напруги. Це обладнання в системі електропостачання допоміжне, але його відсутність може призвести, попереджають спеціалісти, до дуже поганих наслідків. Адже своєчасно не поступить сигнал аварії, і на землі буде лежати електропровід, до якого не можна наближатися навіть за десять метрів.

Звичайно, якби не було куди здавати такий металевий «товар» або на приймальних пунктах не брали крадене, подібні крадіжки припинилися б. Тому, наприклад, п'ять директорів відомих в Україні місцевих фірм звернулися з відкритим листом до Президента України, Прем'єр-міністра, Генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голови СБУ, голови Житомирської облдержадміністрації, прокурора області, начальника УМВС у Житомирській області, в якому розповіли про те, що відколи збір металобрухту став прибутковим бізнесом, суспільство зіштовхнулося з непоодинокими випадками вандалізму, які вражають своєю аморальністю і несуть чималі втрати як підприємствам області, так і її жителям.

Ці керівники зазначають, що все ще існують такі пункти прийому металобрухту, які не обтяжують себе одержанням ліцензії, але вже не перший рік приймають брухт металів, в тому числі й заборонених. Між іншим, розраховуються в таких «конторах» і готівкою, хоча, згідно з Законом України «Про металобрухт», розрахунок може проводитися виключно через банк з обов'язковим утриманням податку з доходу фізичних осіб.

Мало хто не погодиться з таким криком душі. Адже, як повідомили в «Житомиробленерго», тільки за дев'ять місяців поточного року в області відбулося 77 крадіжок елементів електричної мережі. Втрати становлять майже півмільйона гривень з урахуванням відновлення зруйнованого.

Тому адміністрація ВАТ«ЕК «Житомиробленерго» звертається до жителів області з пропозицією долучитися до охорони електричних мереж. Для цього необхідно лише своєчасно повідомити підприємство про крадіжку. До речі, за інформацію, яка сприятиме попередженню крадіжки або встановленню зловмисників, адміністрація ВАТ «ЕК «Житомиробленерго» гарантує грошову винагороду.

Телефони: (0412) 40-24-28 (анонімний), 40-20-67, 40-20-76. Телефонуйте, не будьте байдужими до якості свого життя!

Валерій ЧЕРНИШ,
“Эхо” № 47, 22-28 листопада 2007 р., стор.7