|
День майстра високовольтних мереж
19 жовтня на Житомирській базі ВАТ «ЕК»Житомиробленерго» було проведено «День майстра високовольтних мереж». Участь приймали представники Житомирського і Коростенського регіонів. Були запрошені начальники, заступники начальників виробничих служб, служби охорони праці, розподільчих мереж, ВТС, відділу приєднань та ремонтно-виробничого підрозділу з м. Коростень.
Організаційні заходи розпочались о 10 годині в технічному класі. З вступним словом до учасників звернувся заступник технічного директора з розподільчих мереж Петро Карпюк.
Наступний доповідач , директор з питань охорони праці Михайло Дробний, розповів про стан охорони праці в Компанії, наголосивши про необхідність забезпечення належного технічного стану енергетичного обладнання, запобігання порушення у сфері енергопостачання та підвищення рівня поінформованості населення про наслідки самовільного втручання у роботу енергетичного обладнання Компанії.
З доповіддю про технічний стан високовольтних мереж, виконання планів капітальних та поточних ремонтів за 2010 рік, виступив заступник технічного директора з високовольтних мереж Анатолій Блажкевич.
Провідний інженер з ТЕ Олександр Тимошенко зробив аналіз аварійності в електромережах за 10 місяців поточного року.
Для учасників «Дня Майстра високовольтних мереж» була проведена презентація інноваційного ремонтного комплекту «ПромКлюч-IV», який використовується для ремонту маслонаповненого обладнання. В обговорені прийняли активну участь Кончаківський В.В., Мормуль М.Д., Кузьменко С.Є. – всі одностайно говорили про необхідність придбання та впровадження «ПромКлюч-IV» при ремонтах маслонаповненого обладнання.
На цьому офіційна частина була закінчена і всі присутні перебазувались на ПС 110/10 кВ ЗМК.
Черговий електромонтер підстанції ЗМК Мільський В.П. зустрів учасників, віддав рапорт заступнику технічного директора високовольтних мереж Блажкевичу А.В. та провів інструктаж. Після цього почалось ознайомлення з підстанцією - відновленої кімнатою відпочинку, робочим місцем чергового електромонтера, відновленою оперативною схемою, новою аккумуляторною. Про релейний захист на підстанції розповів нач.сл. РЗА Грищенко О.А.
Далі всі учасники перейшли до ЗРУ, де начальник служби підстанцій провів показове заняття по заміні масляного вимикача ВМП-10 на вакуумний ВР-1 в двох виконаннях: на базі заводської розробки та на базі викатного елемента старого зразку.
В ВРП-110 було відмічено особливості даної підстанції, огляд елегазового вимикача типу ВГТ -110, яким було замінено старий болгарський вимикач типу ММО-110.
По закінченню ознайомлення з підстанцією ЗМК, учасники перейшли до опори повітряної лінії 110 кВ «Житомир-ЗМК», де бригада служби повітряних ліній під керівництвом майстра Волківського О.М. провела показове заняття по заміні підвісної ізоляції з використанням металевої драбини типу ЛР-21 на діючій ПЛ-110 кВ. Драбина типу ЛР-21 необхідна в місцях де неможливе використання будь-якої техніки.
Обмінюючись враженнями від побаченого всі присутні направились на ПС 110/35/10 кВ Смолянка.
На ПС 110/35/10 кВ Смолянка черговий електромонтер Дзядевич С.М. віддав рапорт та провів інструктаж. Ознайомлення з КРПЗ-35 провів начальник служби ПС Кузьменко С.Є., який розповів про сучасне вакуумне обладнання. Начальник служби РЗА Грищенко О.А. – ознайомив присутніх з новітніми захистами на мікропроцесорній базі типу МРЗС-0,5. Далі всі перейшли в ОРУ-110 кВ , щоб побачити елегазові вимикачі італійського виробництва фірми VATECH. Учасники залишились задоволеними від всього побаченого , перейняли досвід, познайомились з новим обладнанням та новими методами роботи в електромережах.
На цьому офіційна частина програми закінчилась і всі учасники мали змогу ознайомитись з м. Житомиром та відвідати музей нашого знаменитого земляка С.П.Корольова і музей космонавтики.
|
|