СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 18.11.2010

Адмістрація ВАТ „ЕК „Житомиробленерго” інформує:

Для забезпечення населення та підприємств області електричною енергією на території Житомирщини розташовані трансформаторні підстанції, повітряні та кабельні лінії електропередачі напругою від 380 Вольт до 750 тисяч Вольт. Всі вони є об’єктами підвищеної небезпеки, позначені відповідними застережними знаками, а в потрібних випадках огороджені та замкнуті на замки. Для запобігання враження людей електричним струмом, а також для забезпечення збереження енергетичних об’єктів існують „Правила охорони електричних мереж”, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України 4 березня 1997р. №209.
Незважаючи на це жителями області допускаються випадки втручання в роботу діючих електроустановок, а також випадки самовільного виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі, які призводили до смертельного враження людей електричним струмом.
Так на протязі листопада 2010 року з метою крадіжки діючого енергетичного обладнання були зламані замки та двері закритих трансформаторних підстанцій напругою 10 тисяч Вольт в яких від враження електричним струмом під час скоєння крадіжки у с. Ясенець Овруцького р-ну загинув 59-річний працівник СТОВ „Слобідське”, а у м. Коростишіві загинув учень 9 класу місцевої гімназії.
У травні 2010р. у с. Зарічани Житомирського р-ну при розвантаженні цегли приватним автокраном безпосередньо під проводами повітряної лінії електропередачі напругою 10 тисяч Вольт кранівник наблизив стрілу автокрану на небезпечну відстань до електропроводів, що призвело до смертельного враження електричним струмом 25-річного місцевого жителя, який в цей момент від’єднував стропи від вантажу.
В даний час на протязі жовтня та листопада 2010р. за ініціативою Міністерства палива та енергетики України енергопостачальною компанією „Житомиробленерго” за участю управління освіти Житомирської ОДА проводиться місячник електробезпеки та профілактики травматизму в енергетичній галузі. ВАТ „ЕК „Житомиробленерго” звертається до населення Житомирщини з роз’ясненням вимог правил безпеки.
Категорично забороняється:
- вмикати в мережу електричні прилади, потужність яких перевищує дозволену для даного будинку (квартири) та передбачену Договором на електропостачання, застосовувати саморобні або нестандартні запобіжники та запобіжники, розраховані на збільшену потужність;
- торкатися руками відкритих струмовідних частин електричних пристроїв;
- накривати опалювальний пристрій під час роботи, закривати вентиляційні отвори в корпусі електричного пристрою;
- використовувати електричний пристрій у вологому або підвальному приміщенні, у ванній кімнаті або у душовій;
- розміщувати поруч з включеними електронагрівальними приладами легкозаймисті предмети та речовини, м’які меблі;
- проводити ремонт дахів будівель, збирання врожаю фруктових дерев, обрізку гілля дерев, якщо під час проведення таких робіт можливе наближення до проводів повітряних ліній електропередач 0,4кВ на відстань менше 1 метра;
- підніматися на опори ліній електропередачі, відкривати двері трансформаторних підстанцій, включати у них рубильники або автоматичні вимикачі та проводити будь-які ремонтні роботи у діючих електроустановках. Всі необхідні роботи виконає бригада фахівців з району електромереж за Вашим повідомленням.
Шановні громадяни! При пошкодженні електромережі смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче 8 метрів до обірваних електричних проводів, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев. Негайно попередьте всіх про небезпеку та обгородіть місце обриву. Терміново повідомте диспетчеру РЕМ за номером у м. Житомирі (0412) 48-22-33, або в МНС за номером 101. Своєчасне повідомлення про пошкодження електромереж значно прискорить відновлення електропостачання та допоможе запобігти випадкам електротравматизму.
Відключайте з розетки побутові електроприлади коли Ви ними не користуєтесь, не дозволяйте дітям гратися з електроприладами.
Не перевантажуйте квартирну електропроводку одночасним включенням декількох потужних електроприладів (електрочайник, пральна машина, праска, мікрохвильова піч, електрокалорифер). Застосовуйте тільки справні запобіжники заводського виготовлення.