СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2021 Житомиробленерго

   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 28.08.2021

Власники територій зобов'язані проводити обрізку дерев біля ЛЕП

Розчищення трас повітряних ліній електропередач – це обрізка гілок кущів та дерев, що ростуть в охоронній зоні під лінією проходження повітряних ліній електропередачі або в небезпечній близькості з ними, які можуть спричинити пошкодження мережі.

Відповідно до законодавства України працівники обленерго обрізають гілля в охоронній зоні поблизу електроліній напругою 10 кВ а також біля електроліній напругою 0,4 кВ біля будинків і присадибних ділянок людей, які фізично не в змозі самостійно забезпечити чистку -  інвалідів, одиноких осіб похилого віку та пенсіонерів. В усіх інших випадках мешканці господарюють на своїх територіях самостійно. Для того, щоб чистка трас не закінчилась трагедією, енергетики тимчасово знеструмлюють лінії за власними графіками або на прохання господарів ділянок.

Тому,  нагадуємо громадянам, органам місцевого самоврядування, установам та організаціям  про необхідність дотримання вимог ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.5 «Правил охорони електричних мереж», п 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» , згідно з якими, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

  • на об’єктах  благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
  • на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
  • на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;
  • на безгосподарських територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
  • на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Але, як показує практика, як органи місцевого самоврядування, так і власники територій, часто ігнорують необхідність розчищення повітряних ліній, що набуває загрозливої тенденції і призводить до знеструмлення споживачів – одне аварійне дерево може створити загрозу знеструмлення цілого населеного пункту, а обірваний необрізаними гілками дріт є небезпечним для життя людей.

Отже, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев (і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах повітряних ліній електропередач) мають їхні власники.

Водночас, згідно з п.23 «Правил охорони електричних мереж» енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила. Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствам, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з ввімкнення до електромережі згідно з укладеними договорами.