|
| | |
|
Входження області в опалювальний сезон - болюче питання часу
Керівництво ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" в повній мірі усвідомлює відповідальність і важливість якісної підготовки електричних мереж і обладнання до роботи в осінньо-зимовий опалювальний період та робить все можливе для забезпечення надійного електропостачання споживачів, виробнича діяльність яких пов’язана з життєзабезпеченням населених пунктів, соціально-культурної сфери міст і сіл (лікарні, заклади освіти, культури і т. п.).
Але можливості компанії впливати на своєчасну організацію і проведення робіт по приведенню до належного технічного стану абонентських електричних мереж та обладнання обмежені. Керівники органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств не вживають достатніх зусиль для якісного проведення заходів з підготовки до зими електромереж, які є їх власністю. Як результат, в період збільшення зимових навантажень саме тут виникають відмови і аварії.
Проведений в Компанії аналіз усунення недоліків в абонентських мережах і на обладнанні, виявлених при підготовці до осінньо-зимового періоду 2009-2010 років засвідчив, що 80 відсотків їх залишились невиправленими, а ситуація з електропостачанням ненадійною.
Слід зазначити, що напевно самим великим серед недоліків є невідповідність схем електропостачання об’єктів, які забезпечують життєдіяльність міст, ІІ категорії надійності, через відсутність другого плеча живлення. Це стосується теплових котелень в містах: Житомирі (у 27 квартальних котелень з 48), Новоград-Волинському (2 котельні), Коростені (4), Бердичеві (10), Малині (7), а також насосних станцій, очисних споруд, зокрема: в Малині (4 каналізаційно-насосні станції), Бердичеві (1, власник квартирно-експлуатаційна частина (КЕЧ)), Андрушівці (1, власник спиртзавод), Баранівці (через борги за спожиту електричну енергію відключена ПЛ-10 кВ фарфорового заводу, яка живить очисні споруди та артсвердловину водоканалу).
Тривалий час не вирішується питання по забезпеченню надійності електропостачання закладів охорони здоров'я. У хірургічних, пологових та реанімаційних відділеннях (хірургічне відділення територіального медичного об'єднання № 2 в м. Житомирі, лікарень в Андрушівці, Баранівці, Коростені, Олевську і ін.) відсутні джерела резервного електроживлення.
Значна кількість пошкоджених абонентських кабельних ліній в містах області, які суттєво впливають на життєдіяльність, не відновлюються на протязі багатьох років.
Нами підготовлені та відправлені листи на голів районних державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування з аналізом стану надійності комунальних електромереж, функціонування яких вливає на життєзабезпечення населених пунктів. Надіємось це спонукає їх до активізації роботи по усуненню недоліків.
|
|
|
|