СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2020 Житомиробленерго

   
  Шановні абоненти! Cвоєчасні та в повному обсязі розрахунки за використану електричну енергію - запорука надійної роботи електромереж. 

Новини / 27.04.2020

Пам'ятаємо і шануємо ліквідаторів Чорнобильського лиха.

34 роки  тому,  26 квітня 1986 року сталася жахлива, за своїми наслідками, катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції - від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок ЧАЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни. Ця техногенна катастрофа є однією з найбільших яких зазнала не тільки Українана, але й людство вцілому. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.   Всю повноту наслідків цієї страшної аварії не зможе передбачити не один вчений, весь людський біль не зможе показати не одна статистика, але щоб якомога швидше приборкати атомну енергію, що вирвалася з під контролю, щоб  зменшити дію радіації та зменшити наслідки аварії в перші години, дні і місяці тисячі людей  виборювали життя для сотень мільйонів.

В енергокомпанії Житомиробленерго сьогодні працює  38 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.  Непрацюючих ліквідаторів, яких підтримує Товариство   - 95 чол. Енергокомпанія опікується також 77 сім’ями померлих ліквідаторів. 

Як повідомлялося раніше, АТ "Житомиробленерго"  долучилося до встановлення пам'ятника загиблим ліквідаторам, відкриття якого відбулося в смт. Новогуйвінськ у 2017році. Також Товариство постійно підтримує ГО "Ліквідатори Чорнобиля", зокрема допомагає в організації поїздок ліквідаторів до Чорнобиля  вшанувати пам'ять тих, хто виборював у невидимого страшного ворога наші життя і  життя людей багатьох країн .

Досі у м.Прип’ять на багатоповерхівці існує, змонтоване у далекому 80-му році, гасло: «Хай буде атом помічником, а не солдатом». У  1986 році багато пожежних, військових, будівельників, лікарів, енергетиків та людей  інших професій стали солдатами по боротьбі з атомом. Багато з них пішли у вічність, але їхній подвиг ніколи не буде забутий!

Про героїчну роботу житомирських  енергетиків під час ліквідації аварії на ЧАЕС можна дізнатися тут.