СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2019 Житомиробленерго

   
  Шановні абоненти! Cвоєчасні та в повному обсязі розрахунки за використану електричну енергію - запорука надійного електропостачання. 

Новини / 26.04.2018

Працівники Житомиробленерго шанують тих, хто боронив життя мільйонів від Чорнобильського лиха.

32 роки  тому,  26 квітня 1986 року сталася жахлива, за своїми наслідками, катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції - від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок ЧАЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.   Всю повноту наслідків цієї страшної аварії не зможе передбачити не один вчений, весь людський біль не зможе показати не одна статистика, але щоб якомога швидше приборкати атомну енергію, що вирвалася з під контролю, щоб  зменшити дію радіації та зменшити наслідки аварії в перші години, дні і місяці тисячі людей  виборювали життя для сотень мільйонів.

Від імені трудового колективу Житомиробленерго  представники профспілкового комітету Товариства на чолі  з її головою  Ігорем Літвіним вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв-ліквідаторів й  принесли квіти до пам’ятника Ліквідаторам, на якому є такий напис: «Склонися загиблим, померлим, живим". Багато енергетиків Житомирщини брали участь у ліквідації наслідків жахливої аварії, багатьох вже не має серед нас.

В енергокомпанії Житомиробленерго сьогодні працює  43 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.  Непрацюючих ліквідаторів, яких підтримує Товариство   - 103 чол. Енергокомпанія опікується також 80 сім’ями померлих ліквідаторів.

 Крім виділеної допомоги  енергетикам -ліквідаторам, Правління  АТ «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО», на чолі з Олексієм Шекетою, виділило матеріальну допомогу й підтримало  ліквідаторів аварії на ЧАЕС в організації поїздки на початку квітня до Чорнобильської зони для вшанування пам'яті загиблих героїв та тих, хто ціною здоров’я боровся з невидимим ворогом.  Учасник поїздки голова ГО "Союз ліквідатори Чорнобиля" Микола Поліщук каже: "Було важко згадувати, важко дивитися на мертві села Житомирщини, але тоді, ніхто не вагався. Знаючи про небезпеку, кожен виконував людський обов’язок, рятуючи не тільки країну, але й світ від радіаційної загрози". Також компанія  «Житомиробленерго» прийняла участь на прикінці минулого року  у встановлені в смт. Новогуйвінськ пам’ятника загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Досі у м.Прип’ять на багатоповерхівці існує, змонтоване у далекому 80-му році, гасло: «Хай буде атом помічником, а не солдатом». У  1986 році багато пожежних, військових, будівельників, лікарів, енергетиків та людей  інших професій стали солдатами по боротьбі з атомом. Багато з них пішли у вічність, але їхній подвиг ніколи не буде забутий!

Про героїчну роботу житомирських  енергетиків під час ліквідації аварії на ЧАЕС можна дізнатися тут.