СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО

































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
 

Тепловізійна діагностика у енергетичній галузі та побуті


Юрій Анатолійович Левицький -
перший заступник технічного директора
«Житомиробленерго»

- Ми знаємо, що вже декілька років у вас на підприємстві використовуються сучасні прилади для тепловізійної діагностики обладнання. Скажіть, будь ласка, в чому полягає суть цього методу діагностики ?

Юрій Анатолійович Левицький: Температура, в фізичному значенні цього слова, це потужність інфрачервоного випромінювання. Це випромінювання невидиме для людського ока і тільки дуже сильно нагріті тіла починають випромінювати хвилі, які лежать в межах світового діапазону.
Перевага тепловізійної діагностики грунтується на тому, що наявність практично всіх видів дефектів обладнання спричиняє зміну температури дефектних елементів і, як наслідок, зміну інтенсивності інфрачервоного ( ІЧ ) випромінювання, яке може бути зареєстровано тепловізійними приладами.
Тепловізійна діагностика володіє великим потенціалом для оцінки стану обладнання підприємства. Вона виявляє дефекти на ранній стадії їх розвитку, що дозволяє планувати обсяги і терміни ремонту електричного обладнання по його фактичному стану. Планове виведення із експлуатації дефектного обладнання ( на основі сучасних засобів діагностики ) значно підвищує надійність і безпеку експлуатації електричних мереж, суттєво скорочує втрати енергоресурсів. Особлива цінність тепловізійної діагностики полягає в тому, що роботи тепловізором проводяться на діючому обладнанні без відключення абонентів та без змін режиму електромережі.

B 35 Кв

Запобіжники 10 Кв

- А чи можна використовувати даний метод при вирішенні питань енергозбереження, які на сьогоднішній день дуже актуальні в суспільстві?

Ю. А. Левицький: Звичайно так, з розвитком цивілізації, коли боротьба за тепло перестала бути настільки гострою, вигляд будинків і технологія їх зведення значно змінилися. Збільшився як розмір вікон, так і їх кількість, стіни і дахи стали тоншими, масивні вогнища і російські печі змінили батареями центрального опалення, а на зміну дерну, моху і паклі прийшли нові теплоізоляційні матеріали.
Проте і в даний час проблема збереження тепла, як і раніше, залишається гострою, причому їй приділяється увага як на державному, так і на побутовому рівнях. Тому, щоб обігріти сотні мільйонів квадратних метрів осель, що погано утеплені, необхідно витрачати воістину астрономічні суми коштів на паливо ( а ціни на енергоносії зростають день від дня ), та і запаси викопного палива не безмежні.
Для того, щоб зберегти і гроші, і природу, доводиться утеплювати будівлі, незалежно від їх призначення ( житлові, адміністративні або промислові). Причому, сучасне утеплення, окрім своєї прямої дії, дає і ряд приємних „побічних” ефектів: хорошу шумо- і віброізоляцію, міцну основу під всілякі обробні покриття і збільшення терміну служби утеплюваних конструкцій.
Проте утеплення – завдання не таке просте, яке здається на перший погляд. У справі збереження тепла помилка коштує дорого як в переносному, так і в прямому розумінні слова. Неправильно розрахували або вирішили заощадити, придбали матеріали дешевше та гіршої якості – і в будинку буде холодно та незатишно. Результатом стане перебудова – а це додаткові витрати часу, матеріалів і сил.
Тому, для вирішення всіх Ваших проблем, пов’язаних із визначенням місць найбільшої втрати тепла у вашій оселі, компанія „Житомиробленерго” надає послуги з проведення тепловізійного контролю будинків та споруд . Треба сказати, що окрім створення комфорту і затишку, грамотне використання теплоізоляції істотно знизить Ваші фінансові витрати на опалення.

Фасад будинку


Info:
Image Path F:\IR00804.ISI
Image Date/Time 9 января 2009 г. 16:14:25
Report Date/Time 9 января 2009 г. 13:47:52
Temp Unit Celsius

Comments:
Термограма фасаду будинку.
Жовтим кольором виділено зони найбільшої втрати тепла, що потребують додаткової теплоізоляції.

Ю. А. Левицький: На сьогоднішній день в компанії є сучасні закордонні прилади для проведення тепловізійного контролю, це тепловізор IR SnapShot та безконтактні термометри Raytek, що дозволяє нам перевіряти велику кількість обладнання. А саме:

  • контактні з’єднання та контакти всіх видів і виконань, які застосовуються в електрообладнанні та електроустановках напругою 0,22-110 кВ;
  • електричні машини постійного та змінного струму всіх потужностей і напруг;
  • силові трансформатори, автотрансформатори, шунтувальні реактори;
  • високовольтні вводи та ізолятори;
  • електричні апарати ( комутаційні електричні апарати, вимірювальні трансформатори струму та напруги, високочастотні загороджувачі, конденсатори зв’язку, ємнісні подільники напруги та силові конденсатори, вентильні розрядники та обмежувачі перенапруг );
  • силові кабельні лінії;
  • повітряні лінії електропередачі;
  • електроустановки та електрообладнання до 1000 В;
  • електрообладнання систем збудження генераторів і синхронних компенсаторів;
  • електрообладнання систем безперебійного живлення, напівпровідникові перетворювачі частоти, компоненти їх електронних вузлів і, звичайно, будівлі та споруди з питань втрати тепла.

- Чи економічно вигідно проведення даної діагностики ?

Ю. А. Левицький: Все витрачене окупиться швидко продовженням терміну служби обладнання, зменшенням фінансових витрат на їх придбання. Відмітимо, що тепловізійний контроль електричного обладнання дозволяє заощадити до 20% фінансових витрат.

- Які документи видаються „ Житомиробленерго” при виконанні вказаних робіт ?

Ю. А. Левицький: У нашій компанії питанням тепловізійного контролю займається метрологічна служба. Після проведення діагностики замовникам надаються термограми електричного обладнання, на яких чітко видно, у яких місцях виникає понаднормоване підвищення температури, а також при необхідності- термограми ваших приміщень, де вказано місця найбільшої втрати тепла та місця витоку тепла, де необхідно виконати додаткову теплоізоляцію.

- Куди можна звертатись для укладення договору на проведення тепловізійної діагностики ?

Ю. А. Левицький: Все дуже просто.
Ми знаходимося у м. Житомирі за адресою: вул. Жуйка, 12 ,
„Житомиробленерго”.
Звертатися в метрологічну службу.
Начальник служби – Волківський Юрій Миколайович .
Контактний телефон: ( 0412 ) 40-25-36.
Чекаємо на Вас.

Спеціальний кореспондент