СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2020 Житомиробленерго

   
  Шановні побутові споживачі! Скористайтесь послугою передачі показів електролічильників через інтернет, що працює у період з 20-го числа звітного місяця по 03-те число наступного за звітним.

Новини / 24.10.2019

Минуло 123 роки з моменту запалення першої електричної лампочки в Житомирі

123 роки тому, а саме у жовтні 1896 року у місті Житомирі вперше було увімкнено електричну лампочку.  За дослідженнями Павла Галаневича, який написав книжку "Сто років Житомирським електричним мережам" , відбулося це так:

«Поки тривало будівництво водопроводу і готувалася документація на електростанцію і трамвай, київська фірма «Ольшевич і Керн» запропонувала місту освітити електроенергією Житомирський театр від тимчасової пересувної електростанції. Серед вищих міських чиновників, багатої частини населення і інтелігенції було чимало шанувальників театру, який в той час вважався одним з найкращих, головним культурним центром в місті. В театрі було змонтовано 300 лампочок по 16 свічок (близько 25Вт), чотири дугові лампи (близько 2000Вт) та прилади сценічних ефектів. Енергію для освітлення театру давала динамомашина  постійного струму напругою 110 Вольт, яку крутила пересувна 20-сильна парова машина (локомобіль) Паливом для парової машини служили звичайні дрова. Все це устаткування було встановлено в саду біля театру.  Згодом, крім театру, фірма «Ольшевич і Керн» від тієї ж пересувної електростанції освітлювала декілька установ, магазинів і квартир громадян, які не пошкодували великих грошей, щоб мати в себе таку рідкісну на той час технічну новину».

Використання електрики гармонійно й стрімко  увійшло у побут городян і селян. Наразі без неї тяжко уявити сучасний світ. Електрика робить життя людей комфортнішим, але за цим явищем стоять люди - працівники енергетичної галузі. Від першопрохідців, які робили те, що здавалося неможливим, виконуючи план ГОЕЛРО, від тих енергетиків, які разом з іншими воювали захищаючи рідну землю у роки ІІ Світової війни, а потім ті, хто повернулися живими, відбудовували електромережі міст та сіл, не шкодуючи себе, на межі людських можливостей, слід згадати й тих енергетиків, які стали у перші ряди ліквідаторів Чорнобильського лиха, багато з них не дожили до цих днів. І тих, які у будь яку погоду, при будь яких обставинах і природних стихіях, працюють самовіддано, аби електропостачання кожної оселі та кожного підприємства було надійним і безперебійним.

 Запрошуємо до Народного музею "Історії енергетики Житомирщини", де можна дізнатися про розвиток галузі в області від першої лампочки до сучасності. Музей знаходиться за адресою:м.Житомир, вул. Перемоги ,10 в приміщенні "Сервісного центру "  АТ «Житомиробленерго", з понеділка по пятницю. Телефон для довідок : 40-21-52.
 

Прес-служба

АТ «Житомиробленерго»