СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2018 Житомиробленерго

   
  Проектування ліній електропередач 0,4-10кВ; виготовлення проектно-кошторисної документації по приєднанню до електричних мереж; заповнення опитувальних листів. Адреса: м.Житомир, вул.Перемоги,10 (проектна група). Контактні телефони: (0412) 40-21-53, 40-21-54.  

Новини / 14.12.2017

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

26 квітня 1986 року сталася жахлива, за своїми наслідками, катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції - від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок ЧАЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.   Всю повноту наслідків цієї страшної аварії не зможе передбачити не один вчений, весь людський біль не зможе показати не одна статистика, але щоб якомога швидше приборкати атомну енергію, що вирвалася з під контролю, щоб  зменшити дію радіації та зменшити наслідки аварії в перші години, дні і місяці тисячі людей  виборювали життя для сотень мільйонів.
Сьогодні в енергокомпанії працює  46  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.  Непрацюючих ліквідаторів, яких підтримує Товариство   - 109 чол. Енергокомпанія опікується також 75 сім’ями померлих ліквідаторів, яким енергокомпанією надається щорічна матеріальна підтримка до дати роковин страшної трагедії.
Правлінням ПрАТ «ЕК «Житомиробленерго», на чолі з Олексієм Шекетою, було підтримано пропозицію голови ГО «Союз Ліквідаторів Чорнобиля» М.Г. Поліщука щодо встановлення в смт.Новогувінськ пам’ятника загиблим і померлим ліквідаторам й надана матеріальна допомога.  Нещодавно проект було реалізовано і відкрито пам’ятник, який нагадуватиме про славних героїв, про страшні наслідки радіаційної біди, спонукатиме до роздумів про те, що подібне ні в якому разі не повинно повторитися.