СПОЖИВАЧАМ
АКЦІОНЕРАМ
ТОВАРИСТВО© 2004-2019 Житомиробленерго

   
  Шановні абоненти! Cвоєчасні та в повному обсязі розрахунки за використану електричну енергію - запорука надійного електропостачання. 

Новини / 14.12.2018

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня,  Україна вшановує учасників наслідків аварії на ЧАЕС. 26 квітня 1986 року сталася жахлива, за своїми наслідками, катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції - від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок ЧАЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.   Всю повноту наслідків цієї страшної аварії не зможе передбачити не один вчений, весь людський біль не зможе показати не одна статистика, але щоб якомога швидше приборкати атомну енергію, що вирвалася з під контролю, щоб  зменшити дію радіації та зменшити наслідки аварії в перші години, дні і місяці тисячі людей  виборювали життя для сотень мільйонів. Поруч із іншими у боротьбі з невидимим ворогом також стояли енергетики Житомирщини.
Сьогодні в енергокомпанії працює  43  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.  Непрацюючих ліквідаторів, яких підтримує Товариство   - 103 чол. Енергокомпанія опікується також 80 сім’ями померлих ліквідаторів, яким енергокомпанією надається щорічна матеріальна підтримка до дати роковин страшної трагедії.
Минулого року Правлінням АТ  «Житомиробленерго», на чолі з Олексієм Шекетою,  було підтримано пропозицію голови ГО «Союз Ліквідаторів Чорнобиля» М.Г. Поліщука щодо встановлення в смт.Новогувінськ пам’ятника загиблим і померлим ліквідаторам й надана матеріальна допомога на ці цілі. Цього року, на привеликий жаль, померло 19 ліквідаторів аварії на ЧАЕС і з'явилася потреба увіковічити їхні імена на цьому пам'ятнику, тож  енергокомпанія знову долучилася і надала допомогу на ці потреби. Пам’ятник, який нагадуватиме про славних героїв, про страшні наслідки радіаційної біди, спонукатиме до роздумів про те, що подібне ні в якому разі не повинно повторитися.