СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 20.02.2012

Уроки з електробезпеки в Коростені

          Електричний струм - друг і помічник людини. Він робить життя комфортнішим, обігріває, дає світло, примушує працювати телевізор, магнітофон, праску, допомагає зварити їжу. Але з ним треба бути дуже обережним. Електротравматизм за своїми наслідками найбільш небезпечний. Всі ми це знаємо. Проте в межах рідного будинку, в затишній оселі, в оточенні звичних речей ми часом легковажно забуваємо про небезпеку, яка оточує нас і наших дітей. І дітям потрібно постійно нагадувати про це.
          Коростенський район електричних мереж, в рамках програми проведення заходів щодо профілактики електротравматизму на обладнанні ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», продовжує проводити уроки з електробезпеки в навчальних закладах регіону. Це не разова акція. Робота по запобіганню травматизму і загибелі людей є першочерговим напрямком соціальної політики нашого підприємства.
          Головна мета акції - не налякати, а звернути увагу дітей та підлітків, наскільки обережними треба бути з електрикою. Наше завдання - попередити. Діти повинні розуміти, що електричний струм одночасно і друг, і ворог. І лише правильне поводження з ним дає змогу безпечного використання електроприладів у побуті.
          Велика увага приділяється учням початкових класів, так як саме діти віком від 7 до 10 років частіше за все стають жертвами власної необережності. Тому першими слухачами уроків з електробезпеки в 2012 році стали учні третього класу Коростенського ліцею.
          Працівники Коростенського РЕМу розповіли учням про потенційну небезпеку електричного струму, про правила, яких необхідно дотримуватися при поводженні з електроприладами, про можливі тяжкі наслідки ігор на території енергетичних об’єктів, пояснили значення попереджувальних знаків та плакатів безпеки, розповіли про небезпеку ураження електричним струмом. Пояснили, чому не можна наближатися до обірваного проводу.
          Школярам продемонстрували підготовлені працівниками енергопостачальної Компанії матеріали, ознайомили з навчальною книжкою «Небезпечна прогулянка», в якій наглядно приведені випадки, коли необережне поводження з електроенергією у побуті та на вулиці могло призвести до непоправних наслідків. Тут не лише зрозумілі для школярів малюнки та застережні знаки, а й коротко та влучно викладено правила поведінки поблизу енергетичного обладнання та при користуванні електричними приладами у побуті. Дані матеріали для наочності були підготовлені у вигляді тематичних відеопрезентацій, що дало змогу у доступній для дітей формі викласти основи електробезпеки.
          Для закріплення отриманих знань та навичок, діти змогли прийняти участь у навчальній грі. Дві команди змагалися за звання найкращого «Капітана енергетики». Переможців чекав солодкий приз, підготовлений працівниками Коростенського району електричних мереж.
          Подібні уроки стануть традиційними. Необхідність таких занять вже давно не викликає ні в кого сумніву. Як показує практика, у більшості випадків причиною травматизму дітей і дорослого населення на об’єктах електроенергетики та під час використання побутових електроприладів стає банальне незнання правил безпечного поводження.
          Для того щоб у кожній школі викладачі основ безпеки життєдіяльності, класні керівники змогли провести заняття по темі «Електробезпека», у ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» розроблені тематичні відеопрезентації, програма „Урок з питань дотримання правил електробезпеки учнями навчальних закладів” та „План-конспект лекцій з електробезпеки”. З їх допомогою є можливість навчити дітей основам електробезпеки у побуті та під час прогулянки на вулиці.
          Нехай електричний струм для наших дітей завжди буде добрим другом!