|
| | |
|
Повелителі високої напруги
Місто Бердичів і Бердичівський район обслуговує підрозділ ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» Бердичівський РЕМ, яким керує Володимир Крилик. А це — 1700 кілометрів ліній електропередачі. За їхнім станом стежать 180 працівників електрогосподарства і в спеку, і в мороз, і в гарну днину, і під час стихії. Особливе навантаження — на дільниці кабельних ліній, де енергетикам доводиться майже постійно працювати, копати траншеї — у болоті, воді, в екстремальних умовах.
Володимир Крилик, розповідаючи про свій колектив, відзначив і найкращу бригаду — мережну дільницю №1 на чолі зі Станіславом Шеленгівським, який особистим прикладом показує, як слід працювати. Гідно несе звання його учня і Сергій Бур'ян, котрий свого часу освоював усі тонкощі професії електрика під керівництвом Станіслава Антоновича, а нині доріс до майстра.
— Електрик постійно працює під напругою, — каже Володимир Віталійович. — Це нелегка й ризикована робота. Не всі для неї годяться. Ми новеньких, приміром, на три місяці приймаемо на стажування. За цей час і з'ясовуеться, чи може людина працювати у наших умовах. Електрик обов'язково повинен мати спеціальну освіту. В нашому колективі практично жодного спеціаліста немає, який би її не одержав. Приходять чимало бажаючих
працювати в нашому підрозділі, але нині мало хто хоче бути саме електриком, мати справу з роботою на лініі. Представники молодшого покоління, на жаль, хочуть працювати контролерами, інспекторами, бухгалтерами, а не електромонтерами.
Енергетики мають у роботі певні проблеми. Зокрема, з оплатою за свої послуги. Підводять теплоенергетики, виправні колонії, військові установи, комунальники. Та й на капітальний ремонт, пальне останнім часом зовсім незначні кошти виділялися. Щоправда, зарплату одержують регулярно.
Незважаючи на певні труднощі, бердичівські енергетики ідуть у ногу з часом. За рік, що минає, не було в їхньому підрозділі випадків крадіжок дротів, які трапляються в інших регіонах. А все тому, що на підстанціях у бердичівлян є люди, які забезпечують нагляд за електромережами. Окрім цього, тут демонтували лінії, що вже не використовуються. Та й систему телесигналізаціі запровадили. Якщо стається обрив лінії, то сигнал одразу надходить диспетчеру. Діє й система телеуправління, що вчасно вимикае струм, коли це необхідно.
— Висока напруга зобов'язує до високої відповідальності, — вважає Володимир Крилик.
Галина МАЛИН. Газета "Житомирщина" від 20.12.2011р.
|
|
|
|