СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 31.10.2011

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ СОБАК!

Останнім часом на працівників ПАТ „ЕК „Житомиробленерго”, які перевіряють показники електролічильників у приватних садибах громадян, почастішали напади собак. Зазвичай, це відбувається через те, що власники собак серйозно не ставляться до шкоди, яку може заподіяти іншим людям „четвероногий друг”.
Адміністрація ПАТ „ЕК „Житомиробленерго” просить усіх власників собак тримати тварин надійно прив’язаними чи закритими у той час, коли до садиби приходять співробітники Товариства перевіряти показники електролічильника або виконувати інші виробничі (службові) обов’язки. Будь ласка, пам’ятайте, що ваш завжди лагідний собака може раптово стати агресивним і накинутися на беззахисну людину, яка заходить до Вашого двору.
Адміністрація Товариства також нагадує, що власники, чиї собаки заподіяли шкоду здоров’ю чи майну працівника ПАТ „ЕК „Житомиробленерго”, несуть адміністративну, кримінальну та майнову відповідальність.
Згідно норм Глави 82 „Цивільного Кодексу України”, відшкодуванню підлягає майнова та моральна (немайнова) шкода, заподіяна особі внаслідок неправомірних дій або бездіяльності інших осіб, що можуть полягати в агресивних та/або непередбачуваних діях собаки, якщо має місце причинний зв’язок між цією дією собаки і заподіяною нею шкодою. Розмір шкоди визначається у встановленому законодавством порядку”.
При цьому, якщо такий собака є службовим або бійцівської породи, то він, відповідно до ст.1187 ЦК, визнається „джерелом підвищеної небезпеки”. А отже, власник такої собаки буде нести відповідальність і за відсутності безпосередньо своєї вини.
Кримінальний кодекс України передбачає кримінальну відповідальність за заподіяння різного ступеню тілесних ушкоджень (умисне або необережне). У такому випадку собака виступає знаряддям злочину, за допомогою якого здійснюється злочинний вплив на потерпілого.