СПОЖИВАЧАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ
ТОВАРИСТВО



































© 2004-2023 Житомиробленерго





   
  Шановні абоненти! Про планові та аварійні відключення Ви маєте можливість дізнатися на сторінці "Відключення електроенергії" або при виклику особового рахунку в кабінеті побутового споживача або в telegram та viber ботах. Для отримання повідомлень про відключення на електронну пошту додайте свій e-mail в кабінеті.  

Новини / 10.10.2011

Дотримання пожежної безпеки у побуті - збереження власного життя та майна

За 9 місяців 2011 року в області виникло 1630 пожеж. Матеріальні збитки від них становлять понад 14 млн. грн.
Особливе занепокоєння викликає загибель людей на пожежах. В поточному році на пожежах загинуло 82 особи та травмовано 38 осіб, серед яких загинуло 2 дитини.
Вогнем знищено та пошкоджено 1110 будівель та споруд, 87 одиниць автотранспортної техніки.
На підприємствах області виникло 39 пожеж під час яких загинуло 4 особи.
Аналізуючи причини виникнення пожеж та загорянь, слід відзначити, що найбільше причин виникло від необережного поводження з вогнем ( 858 пожеж ), порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, побутових електроприладів (283 пожежі), порушення правил улаштування та експлуатації приладів опалення та теплогенеруючих установок (215 пожеж).
З настанням осінньо-зимового періоду в області ускладнюється стан протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів. В цей період виникає більше половини пожеж, а загибель людей становить понад 70 % від загальної кількості.
Для запобігання виникнення пожеж по причині порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, побутових електроприладів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- застосовувати саморобні некалібровані плавкі вставки;
- застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;
- експлуатувати дроти із пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією;
- користуватися лампами, скло яких має сліди затемнення або випинання, розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами й іншими електричними виробами що мають пошкодження;
- залишати без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо у разі виходу з приміщення, квартири;
- використовувати побутові електронагрівальні прилади ( праски, чайники, кип’ятильники тощо ) без негорючих теплоізоляційних підставок, а також залишати їх без нагляду;
- одночасно вмикати в електромережу побутові електроприлади значної потужності; - підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні дроти, обгортати електролампи і світильники папером, тканиною та іншими горючими матеріалами.


Правила у побуті у jpg форматі