|
Час випробувань: осінньо-зимовий період
Особливо відповідальним періодом роботи ПАТ "ЕК"Житомиробленерго" в осінньо-зимовий період є опалювальний сезон. Ці особливості пов’язані в першу чергу із збільшенням навантаження на електричні мережі і обладнання, необхідністю підвищення рівня надійності електропостачання об’єктів, які забезпечують життєдіяльність, таких як колективні теплові котельні в містах і селищах, об’єкти теплопостачання соціальної сфери (лікарні, школи і т. д.). Складність виконання завдання полягає і в погіршенні погодних умов в зимовий період, посиленням негативного впливу таких факторів, як вітрові навантаження, ожеледі, снігопади, налипання снігу на елементах електричних мереж.
Тому і підготовка до роботи в осінньо-зимовий період проводиться в підрозділах Компанії відповідально, з прагненням якісно і в повному обсязі виконати всі заплановані ремонтні роботи в мережах і обладнанні, перевірити надійність найбільш важливих елементів.
Аналізуючи зроблено у даному питанні в поточному році слід зупинитись на показових прикладах підготовки до роботи в зимовий період електричних мереж обласного центру.
І знову ж таки на першому місці були виконані заходи з підвищення надійності електропостачання міста.
Насамперед, це роботи по заміні:
– 9,7 км кабельних ліній (КЛ) 10кВ;
– 11,71 км ПЛ з неізольованими проводами на ізольовані;
– 1,05 км КЛ 0,4 кВ.
Сумарно Інвестиційною програмою 2011 року на реконструкцію і будівництво електричних мереж міста Житомира виділено 8,15 млн. грн.
Крім того, для проведення ремонтних робіт усіх видів в електричних мережах і на обладнанні енергетичних обєктів заплановано у поточному році коштів більше 3 млн грн.
Для нормального проходження осінньо-зимового періоду 2011-2012 року уже виконанні планові роботи по технічному обслуговуванню та капітальному ремонту:
ПЛ-10 кВ – 10, 2 км
ПЛ- 0,4кВ – 43 км
ТП-РП – 68 шт.
КЛ -10 кВ – 139 шт.
КЛ -0,4 кВ – 28 шт.
Найкраще попрацювали у цьому питанні Коростенський, Новоград-Волинський, Бердичівський РЕМи.
І можна було б із задоволенням відзначити що все буде нормально, якби не проблеми, які залишились від попередніх років, а саме - відношення до питань технічного стану електричних мереж, які знаходяться на балансі споживачів і через які здійснюється резервне живлення.
Статистика пошкоджень в цих мережах найбільших міст області, які суттєво шкодять нормальному функціонуванню багатьох систем життєзабезпечення свідчить, що в Житомирі 29 пошкоджених кабельних ліній, в Бердичеві 4 таких лінії, Новоград-Волинському- 1, Коростені – 9, Малині -2, Радомишлі- 3.
Недостатня робота комунальних підприємств, організацій та установ по приведенню у відповідність з вимогами нормативних документів схем електропостачання об’єктів життєзабезпечення, забезпечення необхідного рівня їх надійності. А це лікарні з хірургічними і реанімаційними відділеннями, котельні, об’єкти водопостачання і водовідведення, інші соціальні і побутові заклади.
Лише в Житомирі 24 квартальні котельні отримують електроенергію по одній лінії електропередачі, 9 таких об’єктів у Бердичеві, є такі ж проблеми і в інших містах. Продовжується це вже не один рік, але керівники цих підприємств знаходять виправдання собі тим, що немає коштів.
Якщо ж говорити про реалії життя минулих років, то це була цілодобова напружена робота наших оперативно-ремонтних підрозділів по аварійному заживленню котелень міста в опалювальний сезон щоб не допустити розморожування теплових мереж. В той же час комунальні підприємства недостатньо працюють в напрямку забезпечення котелень резервними джерелами живлення.
Керівництво ПАТ "ЕК"Житомиробленерго" закликає колег теплопостачальників та владу міст вжити конкретних кроків по покращання надійності власних електричних мереж. Зрозуміло ж всім, що не забезпечимо разом надійне електропостачання, будемо усувати недоліки і аварії на об’єктах життєзабезпечення, насамперед теплопостачання в період зимових морозів. Підрозділи і служби Компанії на місцях завжди готові надати допомогу у вирішенні цих важливих питань.
|
|